stdarek
Główna
 
Aktualności
 
Stowarzyszenie
 
Zasady Ideowe-Program
 
Prasa SW Trójmiasto
 
Prasa SW SKP
 
Inne druki ulotne SW
 
Książki i broszury SW
 
"Poza Układem"
 
Prasa inna druk SW
 
Radio SW
 
Terroryści i oszołomy :)
 
Ludzie
 
Relacje
 
Galeria
 
Ciekawe
 
Dokumenty IPN

 
Obchody 25 lecia SWT

 
Linki - strony SW
 
Forum SW

dr hab. Mirosław Golon (tekst nie autoryzowany, spisany z taśmy.)

            Bardzo dziękuję pani Ewie Kubasiewicz za wspaniały referat, spełniający wszystkie wymogi naukowe i zawierający jednocześnie coś szczególnego. Gdyby historyk zetknął się z takimi materiałami, jakie pani by np. tutaj podała szczególnie te osobiste to bałby się niektóre wykorzystać. Za to gdy autor, ten kto przeżył no posiadacz, właściciel osobistych tych decyzji te małżeńskie i inne sam to podpisze i da do druku ma wtedy lepiej wyjaśnioną historie, bo czasami jednak historyk musi zajrzeć nie mówię pod kołdrę, ale właśnie do mieszkania do tych spraw osobistych bo bywa to tak jak to  tutaj istotne. Jeśli chodzi o okoliczności wyjazdów z Polski tworzenia tego przedstawicielstwa za granicą.

            Jestem przekonany, że skoro trójmiejska Solidarność [Walcząca] jest tak aktywna, to ukaże się duża publikacja na ten temat. Jeżeli byłaby taka potrzeba, deklaruję również udział oddziału. Mam nadzieję, że będzie ona nawet większa i bardziej rozbudowana niż publikacja wielkopolska, i z załącznikami elektronicznymi. Liczę, że efekt tej konferencji, także drugiej części, na pewno znajdzie wyraz materialny w postaci publikacji internetowej.

            Dziękuje wszystkim państwu referentom, ja już swoją pracę prowadzącego kończę. Po południu dr Waligóra i profesor Grzegorz Berent poprowadzą panele. A teraz poproszę pana Zwiercana, żeby przejął już ode mnie mikrofon – przechodzimy do części, w której upamiętnimy w najbardziej wyrazisty sposób osoby zasłużone.

Mam nadzieję, że zapis tego w Internecie pomoże pani redaktor Encyklopedii Gdyni. Pani Sokołowska będzie miała w ten sposób gotowy materiał na temat osób wyróżnionych.


 

Link   
Szablony stron