stdarek
Główna
 
Aktualności
 
Stowarzyszenie
 
Zasady Ideowe-Program
 
Prasa SW Trójmiasto
 
Prasa SW SKP
 
Inne druki ulotne SW
 
Książki i broszury SW
 
"Poza Układem"
 
Prasa inna druk SW
 
Radio SW
 
Terroryści i oszołomy :)
 
Ludzie
 
Relacje
 
Galeria
 
Ciekawe
 
Dokumenty IPN

 
Obchody 25 lecia SWT

 
Linki - strony SW
 
Forum SW

dr hab. Mirosław Golon (tekst nie autoryzowany, spisany z taśmy.)

            Rzeczywiście publikacja materiałów w Internecie jest dzisiaj fundamentem – inaczej nie dotrze się do szerokiej opinii publicznej, do dziennikarzy, do wszelkich popularyzatorów. Żaden nakład, pięć, dziesięć czy dwadzieścia tysięcy, nie zapewni popularności tematowi, jeżeli tego nie ma w Internecie. Dla młodego pokolenia, jeśli czegoś nie ma w Internecie, to nie ma tego w ogóle. Mówię o takich nastolatkach (a w domu mam takich dwoje) – patrzę z przerażeniem na to ich uzależnienie od ekranu.

            Proszę państwa, wczoraj była promocja oczekiwanej od prawie dwóch lat książki o śp. Annie Walentynowicz, naszej kochanej pani Ani. W osobistych kontaktach codziennych przypominała mi moją mamę, więc jej śmierć przeżyłem bardzo boleśnie. Autor, dr Sławomir Centkiewicz, jeden z najwybitniejszych historyków w Polsce, zajmujący się latami 80., nadał książce tytuł „Anna Solidarność”.

            Poproszę teraz o wystąpienie legendarną Ewę Kubasiewicz, legendarną dla wszystkich, którzy w latach 80. czy później śledzili dzieje polskiej walki o niepodległość, dzieje polskiej drogi do wolności.

 

Link   
Szablony stron