stdarek
Główna
 
Aktualności
 
Stowarzyszenie
 
Zasady Ideowe-Program
 
Prasa SW Trójmiasto
 
Prasa SW SKP
 
Inne druki ulotne SW
 
Książki i broszury SW
 
"Poza Układem"
 
Prasa inna druk SW
 
Radio SW
 
Terroryści i oszołomy :)
 
Ludzie
 
Relacje
 
Galeria
 
Ciekawe
 
Dokumenty IPN

 
Obchody 25 lecia SWT

 
Linki - strony SW
 
Forum SW

        Piotr Medoń

        Dzień dobry państwu chciałem zaprosić panią Lilianę Badulską naszą seniorkę, która zawsze była naszym członkiem i popierała nas od samego powstania Solidarności Walczącej.

 

        Eulalia Badurska

        Witam Państwa serdecznie, przepraszam za mój głos po operacji. Chciałabym w tej uroczystej wyrazić uznanie założycielowi naszej organizacji walki o niepodległość za jego wytrwałość, heroiczną odwagę i za to, że otoczył się ludźmi, którzy byli tego warci, ludźmi solidnymi (Oczywiście niewielka część okazała się dziś nielojalna. Po prostu odeszli, bo poczuli się rywalami). Jest to okazja, żeby móc wyrazić swoje uznanie dla naszego założyciela i wodza. Podziękowanie za jego humanitaryzm, wrażliwość i po prostu ludzkość, taką nieprawdopodobną, rzadko spotykaną.

        Po założeniu przez Kornela Morawieckiego Solidarności Walczącej w 1982 roku natychmiast zorientowałam się, że jest jedyną, poza WZZ-tami, w całym moim życiu, do której mogę należeć. Jestem w dalszym ciągu jej zaprzysiężonym członkiem – utajnianie w tej chwili tej prawdy historycznej jest po prostu niezrozumiałe. Funkcjonowanie SW to lekcja dla naszych wnuków, jak należy bronić Polski.

        Chciałam jeszcze dodać, że od półtorej roku, podczas niepewnej mojej sytuacji zdrowotnej, bardzo serdeczną opieką otaczali mnie państwo Czachorowie (syn i synowa pani Ewy Kubasiewicz), mam też wielkie uznanie dla nich i ich działalności, no i Roman Zwiercan z żoną, a także Andrzej Kołodziej. Cieszę się, że mogłam dożyć tego wieku w tak doskonałym towarzystwie.

 
[Do Kornela Morawieckiego:] Jestem ogromnie zaszczycona tym, że kapituła wyznaczyła mnie do wręczenia ci tego krzyża. Zapewniam cię, że naprawdę jesteśmy wierni naszej idei i zawsze z Tobą.

  

Link   
Szablony stron